صاف مو مواد شیمیایی توضیحات کلی صاف کردن مو زنانه و مردانه

صاف مو مواد شیمیایی : کارهایی که قبل از صاف کردن مو باید انجام دهید

قبل از صاف کردن مو حتماً مو را شامپو کنید می‌توانید از تقویت‌کننده‌ها یا لوسیون ها استفاده کنید تا آسیب کمتری به مو وارد شود. آب مو را با حوله بگیرید؛ اما مو نمدار باشد.

صاف مو مواد شیمیایی : صاف کردن مو زنانه

بعدازاینکه مو آماده شد در حالت نمدار مو را به قسمت‌های کوچک تقسیم کرده و مواد می‌زنیم و شانه می‌کنیم تا موها صاف شود. برای تقسیم مو از زیرترین قسمت سر شروع می‌کنیم و لایه‌های بالایی را در بالای سرجمع می‌کنیم؛ و لایه‌لایه جدا کرده و مواد می‌زنیم.

صاف مو مواد شیمیایی : صاف کردن مو مردانه

صاف کردن موی مردانه نیز به روش صاف کردن موی زنانه هست با این تفاوت که موها کوچک‌تر هستند.

مزایا و معایب صاف کردن مو

از مزایایی که صاف کردن مو دارد زیبایی مو هست که اگر به چهره و اندازه سر فرد سازگاری داشته باشد بسیار عالی هست. توجه کنید ممکن است بعد از صاف کردن مو مواد شیمیایی به مو آسیب بزنند پس باید موها را تقویت کنید.

مراقبت‌های بعد از صاف کردن مو

بعد از صاف کردن مو، موها را به‌دقت بشویید تا هیچ ماده‌ای روی مو باقی نماند. برای خشک‌کردن مو از سشوار و گرمای بخاری استفاده نکنید چون باعث می‌شود که مو به حالت قبلی برگردد.

تأثیر صاف کردن مو روی ساختمان مو

صاف کردن مو روی پل‌های گوگردی مو تأثیر می‌گذارد؛ و طرز قرار گرفتن آن‌ها را تغییر می‌دهد. در ادامه به توضیح مفصل این فرآیند می‌پردازیم.

صاف کردن مو با مواد گیاهی و طبیعی

مواد شیمیایی به مو آسیب می‌زنند. روش‌های طبیعی برای صاف کردن مو وجود دارد. می‌توانیم از عسل، روغن‌زیتون، تخم‌مرغ، آب‌لیمو و دارچین برای صاف کردن مو به‌طور طبیعی استفاده کنیم.

انواع محصولات صاف کننده مو

گلت و ولا استرست از مواد صاف کننده مو هستند. محصولات دیگری نیز برای صاف کردن مو موجود هست. در انتخاب مواد صاف کننده دقت کنید که موهای شما آسیب کمتری ببینند.

ابزار موردنیاز صاف کردن مو

ابزار موردنیاز برای صاف کردن مو شانه‌ای است که باید بعد از زدن مواد محکم به‌طرف پائین شانه کنید؛ و گیره‌هایی که مو را به چندین قسمت تقسیم کنید.

لغات و اصطلاحات صاف کردن مو

اصطلاحات مربوط به صاف کردن مو نام محصولات مختلف هست؛ و همچنین تأثیری که روی ساختمان مو می‌گذارد اصطلاحات مخصوص به خود را دارد.

مطالعه بیشتر : رنگ مو راهنمایی نهایی

2 دیدگاه دربارهٔ «صاف مو مواد شیمیایی توضیحات کلی صاف کردن مو زنانه و مردانه»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *