دکلره مو چیست

انواع دکلره مو

دکلره به سه نوع تقسیم می شود :

  1. دکلره روغنی با قدرت روشن کنندگی ۳ تا ۴ درجه (دکلره ضعیف)
  2. دکلره کرمی با قدرت روشن کنندگی ۵ تا ۶ درجه (دکلره متوسط)
  3. دکلره پودری با قدرت روشن کنندگی در درجات مختلف تا ۱۰ درجه (دکلره قوی )

روش انجام دکلره

ابتدا دور تا دور صورت نزدیک به رویش موی سر را وازلین یا کرم می زنیم. مو را به قسمت های کوچک تقسیم می کنیم. به بلندی و کوتاهی مو توجه کنید. موهای بلند در دو مرحله دکلره می شوند. هنگام دکلره پوست و موی سر نباید تمیز باشد. در مرحله آبکشی باید از شامپوی خنثی استفاده کنید.

پایه های مختلف مو

با توجه به مدت زمان باقی ماندن دکلره روی مو، رنگ مو رنگ های متفاوتی خواهد داشت که به هر رنگ یک شماره پایه تعلق می گیرد. این پایه ها از شماره ۱ تا ۱۰ موجود می باشند. که هر چه به طرف بالاتر حرکت می کند رنگ مو زرد تر و روشن تر می شود. برای اینکه مو خیلی روشن شود از اکسیدان قوی تر شما شماره ۳ باید استفاده شود.

فرمول های رنگ مو برای موهای دکلره شده

با توجه به اینکه هر فرمول رنگ  روی هر مویی رنگ یکسانی ندارد. به رنگ موی خود و شرایطی که موی شما دارد نیز توجه کنید. در هر پایه ای باید رنگ مناسب آن پایه را انتخاب کنید.

مزایا و معایب دکلره کردن مو

از مزایای دکلره کردن موی سر این است که مو به رنگ روشن درآمده و هر رنگی که در کاتالوگ می بینید می توانید موی خود را به آن رنگ درآورید.

تاثیر دکلره در ساختمان مو

 در دکلره ضعیف مو آهن خود را از دست می دهد. در دکلره متوسط مو آهن و گوگرد خود را از دست می دهد. و در دکلره قوی آهن و گوگرد و پیگمنت خود را از دست می دهد.

پودر دکلره رنگی

دکلره رنگی، پودر هایی هستند که ترکیبی از دکلره و رنگ های نیمه دائم می باشند.  با گذاشتن پودر دکلره همراه با اکسیدان روی مو، مو رنگ فانتزی به خود می گیرد. معمولاً از این مدل رنگ ها به صورت تکه ای استفاده می شود. این رنگ ها شامل : قرمز، نارنجی،زرد، سبز، بنفش و غیره می باشد.

انواع مش

مش به عمل روشن نمودن لایه هایی از مو گفته می شود. که بنا به سلیقه مشتری یا آرایشگر این قسمت ها می تواند کم یا زیاد باشند. مش لولایت به سه صورت:  های لایت ، لولایت و فریزینگ می باشد. مش با روش های مختلف انجام می شود. مش با فویل ، کلاه و مش بالیاژ. مش های فانتزی نیز به دو گروه مش پوش و مش شعله ای تقسیم می شوند.

مراقبت های مو پس از بی رنگ کردن مو

پس از دکلره کردن مو، موها خشک می شوند. لازم است موها را با ماسک مو یا روغن های طبیعی یا کراتینه کردن مو، مو را تقویت کنید. از شامپوهای مناسب استفاده نمایید.

وسایل مورد نیاز

کاسه، فرچه، کلاه مش ، فویل ، شانه ، دستکش ، پیش بند ، وازلین ، شامپوی خنثی ، شامپوی اسیدی ، رنگساژ ، نرم کننده ، حوله و… از وسایل مربوط به دکلره کردن مو می باشد.

مطالعه بیشتر: رنگ مو راهنمایی نهایی