وسایل رنگ مو چه چیزهایی هستند

وسایل رنگ مو : کاسه رنگ

کاسه رنگ مو حتماً باید از جنس پلاستیکی باشد. کاسه رنگ در مدل‌های مختلف موجود هست. برای موهای بلند از کاسه‌های بزرگ استفاده کنید تا مجبور نشوید دوباره رنگ درست کنید برخی از رنگ‌ها ترکیبی هستند و حتماً باید در یک نوبت رنگ را درست کنید. برای موهای کوتاه از کاسه‌های کوچک‌تر می‌توانید استفاده کنید. برای ابرو از یک‌کاسه خیلی کوچک که مخصوص ابرو است استفاده کنید تا رنگ در کاسه پخش نشود. در کف برخی از کاسه‌ها تقسیم‌بندی‌هایی وجود دارد که برای اندازه‌گیری رنگ‌ها و اندازه واریاسیون مناسب است. همچنین برای مخلوط کردن رنگ مو کشیدن رنگ روی این قسمت باعث می‌شود رنگ زودتر نرم شود. لبه برخی از کاسه رنگ موها به شکل دندانه‌دار است که این قسمت برای پاک کردن قلم رنگ مو استفاده می‌شود.

وسایل رنگ مو : قلم رنگ مو

قلم رنگ مو نیز حتماً باید پلاستیکی باشد. برخی از قلم‌ها بسیار زبر می‌باشند؛ و برخی نرم هستند. در انتخاب قلم دقت کنید. قلم‌های زبر باعث می‌شود سر مشتری اذیت شود. از قلم‌هایی که سر نرمی دارند استفاده کنید. دنباله قلم رنگ مو برای جدا کردن لایه‌های مو هست دقت کنید که این قسمت تیز و برنده نباشد. قلم رنگ موها در اندازه‌های کوچک و بزرگ موجود هست. قلم رنگ ابرو بسیار کوچک است. برخی از قلم‌ها شانه‌دارند. برخی از قلم‌هایی که شانه‌دارند موی قلم رنگ آن‌ها خیلی کم است و کار رنگ کردن مو را سخت می‌کند در انتخاب این مورد هم دقت کنید که موی قلم خیلی کم نباشد. به نظرم بهترین گزینه قلم‌های بزرگ با موی قلم زیاد و نرم است اگر هم شانه نداشت اشکالی ندارد. با انتخاب لایه‌های مو به مقدار کم و فشار دادن قلم هنگام رنگ کردن مو، قلم دقیقاً کار شانه را انجام می‌دهد و هم‌رنگ گذاشته می‌شود و هم مو شانه می‌شود.

وسایل رنگ مو : شانه رنگ مو

شانه رنگ مو باید پلاستیکی باشد. این شانه‌ها تخت هستند؛ و در طرف دیگر برخی قلم رنگ موها موجود هستند. شانه‌های مخصوص رنگ مو دندانه درشت دارند. دندانه‌های ریز باعث می‌شود بیشتر رنگ مو از روی مو برداشته شود. پس در شانه کردن مو دقت کنید که رنگ موها از روی مو کم نشود. شانه‌های برقی نیز برای رنگ مو وجود دارد.

وسایل رنگ مو : کلیپس

کلیپس رنگ مو باید پلاستیکی باشد. از کلیپس هایی استفاده کنید که محکم باشند و بتوانند مو را با رنگی که دارد روی سر نگه دارد. برای موهای بلند از کلیپس های بزرگ استفاده کنید زیرا موها را به‌خوبی جمع می‌کند و روی سر نگه می‌دارد. معمولاً برای موهای کوتاه نیازی به کلیپس ندارید اما اگر خواستید کلیپس بزنید از نوع کوچک آن استفاده کنید تا موهای کم و کوتاه از زیر کلیپس سر نخورد. معمولاً گیره‌های انبری برای رنگ مو مناسب نیستند.

پیش‌بند

پیش‌بندها هم به‌صورت یک‌بارمصرف و هم دائمی وجود دارد. بهتر است برای بهداشت بیشتر از پیش‌بندهای یک‌بارمصرف استفاده کنید. پیش‌بند رنگ در قسمت پشت‌هم باید پوشیده باشند. دقت کنید که دورتادور گردن باید پیش‌بند باشد. این پیش‌بندها باید پلاستیکی باشند و رنگ پس ندهند. رنگ‌هایی مثل ماهاگونی و شرابی اصلاً از روی پیش‌بند پاک نمی‌شوند بهتر است از یک پوشش دیگر برای روی پیشبند استفاده کنید.

کلاه

کلاه رنگ مو برای گرم نگه‌داشتن مو و جلوگیری از خشک شدن رنگ مو و رنگ‌پذیری بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. کلاه رنگ مو هم به‌صورت یک‌بارمصرف و هم چند بار مصرف وجود دارد. بهتر است برای رعایت بهداشت بیشتر از کلاه‌های یک‌بارمصرف استفاده کنید. کلاه مش یکی دیگر از کلاه‌هایی است که برای رنگ کردن مو استفاده می‌شود.

دستکش

برای رنگ کردن مو حتماً از دستکش استفاده نمایید. دستکش‌های یک‌بارمصرف پلاستیکی خیلی نازک هستند و در برخی از موارد رنگ به داخل دستکش نفوذ می‌کند. اگر هوا گرم باشد ممکن است دست شما عرق کند و باعث بروز حساسیت شود. سعی کنید از دستکش نخی استفاده کنید و روی دستکش نخی از دستکش‌های لاتکس استفاده کنید.

تیوپ خالی کن

خالی کردن تیوپ زمان زیادی می‌برد؛ و گاهی اوقات خالی کردن رنگ‌کار دشواری است. با تیوپ خالی کن به‌راحتی رنگ را از تیوپ خارج کنید. تیوپ خالی کن در مدل‌های مختلف موجود هست.

ماسک تنفسی

ماسک‌های تنفسی انواع مختلفی دارند. از ماسک‌های تنفسی مخصوص آرایشگری و کار با مواد شیمیایی استفاده کنید. این نوع ماسک‌ها دارای سوپاپ هستند و قابلیت جذب و فیلتر گازهای مضر را دارد. گازهای حاصل از رنگ مو سمی و مضر هستند. در هنگام کار حتماً از ماسک‌های نانویی استفاده کنید.

هم زن رنگ

هم زن رنگ هم به‌صورت دستی و هم به‌صورت برقی وجود دارد. بااین‌حال می‌توانید رنگ‌ها و اکسیدان و واریاسیون را با قلم رنگ نیز هم بزنید. چیزی که مهم است خوب مخلوط شدن رنگ و سایر مواد باهم هست.

مطالعه بیشتر: رنگ مو راهنمایی نهایی