انواع موی انسان چیست

انواع موی انسان : موی صاف

اگر موی شما هیچ موجی ندارد موهای شما صاف است. خانم‌هایی که موهای صاف دارند بیشتر از موهای روغنی و چرب برخوردار هستند زیرا روغن‌های طبیعی به‌راحتی می‌توانند کل رشته مو را بپوشانند. مانند سایر انواع موها، موهای صاف نیز زیبا هستند اما برخی از خانم‌ها و یا حتی آقایان دوست دارند موهای موج‌دار داشته باشند. درحالی‌که مراقبت از موهای صاف راحت است اما درست کردن مدل مو برای این نوع موها سخت است. ما سه نوع موی صاف داریم.

انواع موی انسان : موی موج‌دار

اگر به‌طور طبیعی موی موج‌دار دارید، موهای شما بیشتر به شکل S هستند. موهای موج‌دار حد وسط موهای صاف و موهای فرفری هستند. این نوع موها خیلی چرب و یا خیلی خشک نیستند. مانند موهای صاف انواع مختلفی از موهای موج‌دار وجود دارد.

انواع موی انسان : موی مجعد

موهای مجعد نسبت به موهای موج‌دار، موج‌های واقعی‌تری دارند. افرادی که موهای موج‌دار دارند می‌توانند حلقه‌های شل یا مارپیچ‌های تنگ داشته باشند. مانند سایر انواع موها انواع مختلفی از موهای مجعد وجود دارد. که بر اساس ضخامت و اندازه فرهای مختلف است. اگرچه مدیریت موهای مجعد در برخی موارد دشوار است اما نیازی نیست و (نه باید) هرروز موهای خود را بشویید. زیرا موهای شما خشک‌تر از موهای صاف است. مدل موهای خیلی زیبایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. برای کوتاهی موهای خود حتماً نزدیک آرایشگر حرفه‌ای بروید تا مدل موی مناسب شمارا کوتاه کند.

انواع موی انسان : موی فرفری

موهای فرفری نوعی از موهای مجعد هستند. افرادی که این نوع مو رادارند موی آن‌ها ترکیبی از شکل S و Z هست. خانم‌هایی که موهای فرفری دارند اغلب دوست دارند که موهای کوتاهی داشته باشند. و نگران مدیریت این نوع موها هستند. اما مدل موهای بسیار زیبایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. موی فرفری دارای انواع مختلفی هست.

موی ضخیم

بسیاری از افراد تصور می‌کنند اگر موهای زیادی دارند پس موهای آن‌ها ضخیم است. اما این تصور در همه موارد درست نیست. برای اینکه تشخیص دهید موهای شما ضخیم است یا نازک، یک‌رشته مو را در دست خود بگیرید و بین انگشت شصت و پیشانی قرار دهید اگر موی خود را حس کردید موی شما ضخیم است. یک‌راه دیگر برای تشخیص ضخیم بودن مو این است که همه موهای خود را در دست بگیرید مانند دم‌اسبی و اگر پوست سر شما مشخص نشد موهای ضخیمی دارید. خانم‌هایی که موهای ضخیم دارند نیز می‌توانند دارای انواع مو ( صاف، مجعد، فرفری) باشند. در مورد انواع مو هیچ قانونی وجود ندارد و هر فردی می‌توانید ترکیب‌های متفاوتی از ضخامت و انواع مو را داشته باشد. موهای ضخیم غالباً حسادت برانگیز است اما اداره کردن آن و احساس سنگینی آن می‌تواند برای برخی افراد سخت باشد.

موهای نازک و ریز

موهای نازک اغلب به موهای خوب معروف هستند. می‌توانید با روشی که در مورد تشخیص موهای نازک برای شما توضیح دادیم بررسی کنید ببینید آیا موهای شما نازک هست یا خیر. افرادی که موهای نازک دارند حتی اگر تعداد تارهای موی زیادی هم داشته باشند به نظر می‌رسد که موی کمتری دارند. احتمالاً محصولات زیادی را برای ضخیم کردن موهای خود مشاهده کرده‌اید در مصرف این نوع مواد دقت کنید. اگر نازک بودن موهای شما ژنتیکی است با یک سبک زندگی سالم و داشتن یک رژیم غذایی متعادل می‌توانید موهای ضخیم‌تری داشته باشید. ویتامین‌ها نیز می‌توانند به ضخیم شدن موها کمک کنند. می‌توانید از روش‌های خانگی برای ضخیم شدن موها استفاده کنید اما هیچ تضمینی وجود ندارد. کوتاهی مو به‌صورت خرد و لایه‌ای مثل فارا یا پر به همراه رنگ کردن مو می‌تواند برای موهای نازک بسیار عالی باشد.

دلایلی که انواع مو را تغییر می‌دهد

آیا قبلاً انواعی از مو را داشتید که اکنون تغییر کرده است؟ آیا در کودکی موهای متفاوتی داشته‌اید؟ دلایلی که بیشترین تأثیر رادارند را باهم بررسی می‌کنیم.

  1.  تغییرات هورمونی
  2. سبک زندگی و رژیم
  3. وقتی کارهای زیادی روی موها انجام می‌دهیم
  4. دلایل دیگر مثل مواد شیمیایی و داروها

انواع مو در کشورهای مختلف

در برخی از کشورها دیده می‌شود که در یک نژاد خاص موهای متفاوتی وجود دارد. موی مردمان کشورهای آسیایی متفاوت از موی مردمان اروپایی و آفریقایی هست. هر یک از عواملی که در نوع موی افراد دخیل هستند را موردبررسی قرار می‌دهیم.

لغات و اصطلاحات

لغات مربوط به انواع مو را با هم مرور می کنیم.

مطالعه بیشتر : ساختمان مو راهنمایی نهایی