موی بسته زنانه

موی بسته زنانه : قبل از بستن موها

قبل از بستن موها، مو را به‌خوبی سشوار بکشید. می‌توانید از اتوی مو نیز برای لخت کردن مو استفاده کنید. موهایی که دکلره شده‌اند و زیر می‌باشند حتماً قبل از شینیون مو را به‌خوبی با شامپوی مناسب یا نرم‌کننده بشویید و بعد سشوار بکشید. با توجه به مدلی که می‌خواهید داشته باشید موها را تقسیم‌بندی کنید توجه کنید که هنگام تقسیم‌بندی موها را به هم نپیچید. می‌توانید در برخی از موارد برای تقسیم مو از کش چهل‌گیس نیز استفاده کنید.

موی بسته زنانه : مدل موی بسته با تور شینیون

مدل موی بسته با تور شینیون بیشتر مناسب خانم‌های جوان و نوعروسان هست. این مدل‌ها را برای بچه‌ها یا برای خانم‌های سن بالا استفاده نکنید. برای اینکه حجم مو در تور زیاد به نظر برسد لازم است فن‌هایی را به کار ببرید مثل پوش دادن یا اضافه کردن موی مصنوعی. از تکه موی مصنوعی یا موهای طبیعی خود شخص که حالت داده‌شده است می‌توانید در لابه‌لای موی بسته‌شده استفاده کنید. تور شینیون در رنگ‌های مختلف موجود هست.

مدل موی بسته با سنجاق

در مدل سنجاق از کش یا هر وسیله دیگری استفاده نمی‌شود. این مدل‌ها معمولاً برای موهای متوسط هست. البته اگر مهارت جمع‌کردن موهای بلند با سنجاق را داشته باشید برای موهای بلند نیز کاربرد دارد. در این مدل‌ها نیز قبل از شینیون موها را شسته و با سشوار یا اتو مو را مرتب می‌کنیم. معمولاً تقسیم‌بندی‌هایی در این مدل‌ها صورت می‌گیرد؛ و بعد با توجه به مدل در جهت‌های مختلف مو را روی سر ثابت می‌کنیم.

مدل موی بسته باکش و سنجاق

مدل موی بسته باکش و سنجاق به این صورت است که بخشی از مو یا کل مو باکش بسته می‌شود و بقیه قسمت‌ها با سنجاق روی سر ثابت می‌شود.

ترکیب موی بسته زنانه با بافت مو

برای ترکیب مو با بافت، یا بافت را در جلوی سر در نظر می‌گیریم یا در پشت سرانجام می‌دهیم. بافت فرانسوی، بافت مکزیکی، انواع بافت کف سری و بافت‌های گیس ساده را می‌توانیم با شینیون داشته باشیم.

تناسب موی بسته با ویژگی‌های افراد

توجه کنید در برخی از موارد سر افراد خیلی کوچک هست؛ و با بسته شدن مو، سر خیلی جمع می‌شود. یا اینکه پیشانی کوتاهی دارند و حتماً جلوی مو باید به‌طرف بالا باشد تا پیشانی‌بلند به نظر برسد. موی این افراد را نباید کاملاً جمع کنید؛ و در اطراف سر تکه موهای باز و حالت داده‌شده را قرار بدهید.

موی بسته دخترانه

مدل‌های دخترانه مدل‌های ساده هستند و معمولاً با بافت مو همراه می‌شوند. می‌توانیم از تور شینیون هم استفاده کنیم اما به‌صورت ترکیبی و خیلی کم؛ و شینیون خیلی پیچیده نباشد.

بعد از بستن موها

بعد از بستن موها باید تافت بزنیم تا مدل مو ثابت بماند. روسری یا چادر سنگین روی موها نکشید. اضافه‌های مو که از اطراف بیرون زده را قیچی کنید.

نکات ضروری

پشت گردن را در مدل‌های بسته می‌توانید ژیلت بکشید. جاهایی که مو زیاد است می‌توانید سنجاق‌سر را به‌صورت ضربدری بزنید تا محکم شود.

لغات و اصطلاحات

لغات مربوط به مدل موی بسته زنانه در این بخش معرفی می‌شوند.

مطالعه بیشتر: مدل مو راهنمایی نهایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *