مراقبت های شینیون قبل و بعد از انجام کار چیست؟

مراقبت های شینیون : شستشوی کامل موها

شستشوی کامل موها قبل از شینیون ضروری هست. چون چربی موجود در مو وقتی‌که سشوار یا اتو می‌کشیم بوی نامطبوعی خواهد داشت. موهای خود را طوری بشویید که شوره نداشته باشد و به‌خوبی تمیز شود. موهای بدون شوره و شفاف شینیون جذاب‌تری دارند.

مراقبت های شینیون و آب‌رسانی به موها

آب‌رسانی به موها با روغن‌های مختلف و یا محصولات مختلف انجام می‌شود. اگر موها به‌اندازه کافی رطوبت نداشته باشند خشک و شکننده می‌شوند و سپس دچار موخوره شده و موها تار می‌شوند. موهای خود را به‌طور کامل خشک نکنید و بگذارید با دمای محیط کم‌کم خشک شوند.

مراقبت های شینیون : شانه کردن موها

اگر برای مراسم شب می‌خواهید موهای خود را مدل دهید، سعی کنید صبح زود موهای خود را بشویید و حداقل چند ساعت بعد از شستشو موهای خود را شانه کنید. اگر موهای شما درهم‌رفته و گره‌خورده‌اند از وز گیر فیروز استفاده کنید و هرگز موهای خود را نکشید.

موها قبل از شینیون چه مراقبت‌هایی را لازم دارند؟

معمولاً قبل از شینیون کردن موها، آن‌ها را صاف می‌کنیم و اگر مدل‌هایی را مدنظر داریم که باید انحنا داشته باشند آن‌ها را با مو پیچ فر می‌کنیم و بعد مدل مو را درست می‌کنیم. در اتو و سشوار کشیدن موها دقت کنید موها نسوزند. اگر موهای نازک و حساس دارید حرارت را کم کنید؛ و از موادی که برای این منظور هستند می‌توانید استفاده کنید تا مو آسیب نبیند.

موهای کم‌حجم و نازک

در موهای کم‌حجم و نازک بهتر است آزمایش هورمون دهید و مراقبت‌های لازم را انجام دهید. در موهای نازک و کم‌حجم بهتر است از مدل‌های خرد استفاده شود و از شامپو یا محصولاتی که حجم دهنده هستند استفاده کنید. رنگ کردن موها نیز باعث ضخیم شدن موها می‌شود.

ثابت نگه‌داشتن شینیون تا مراسم

برخی از افراد موهایی دارند که حالت پذیر است و می‌توان تا پایان مراسم مدل موی خود را حفظ کنند. این در حالی است که عده دیگری از مردم موهای لخت دارند که به‌راحتی حالت موهای خود را از دست می‌دهند. برای این مدل موها از تافت های قوی یا به‌اصطلاح از چسب مو استفاده نمایید.

گرفتن وز شینیون

در پایان شینیون باید با قیچی موهای اضافه و وز شینیون گرفته شود. در هنگام کار می‌توانید برای اینکه موهای وز شده کمتری داشته باشید از تافت های ضعیف که فقط برای وز گیری استفاده می‌شود استفاده کنید. مثلاً تافت شماره ۱. یا از وز گیر فیروز استفاده کنید. به‌هرحال روش‌های مختلفی برای گرفتن وز شینیون وجود دارد.

اصلاح پشت گردن

در شینیون‌های بسته پشت گردن مشخص می‌شود. اگر مدل موی شما برای عروس است و تور عروس به پشت گردن نمی‌افتد سعی کنید با ژیلت این قسمت را تمیز کنید. در موارد دیگر با خواست و رضایت مشتری این کار را انجام دهید و اگر موها زیاد نبودند می‌توانید از این گزینه صرف‌نظر کنید.

گذاشتن لنز چشمی برای مدل‌های شینیون خود

توجه داشته باشید که لنزهای چشمی هرگز نباید گرم شوند. در برخی موارد که خیلی گرم می‌شوند باعث کوری افراد می‌شود. ابتدا موها را شینیون کرده و هنگامی‌که دیگر نیازی به وسایل گرمازا ندارید. می‌توانید از لنز استفاده کنید.

شینیون و گریم

چون برای گریم نیاز هست تا فرد دراز بکشد و سر خود را ثابت نگه دارد. بهتر است ابتدا مو را سشوار کشیده و لخت کنید. سپس عروس یا مشتری خود را گریم کرده و پس‌ازآن موها را مدل دهید. اگر می‌خواهید موهای پهلو را بکشید تا ابرو بالاتر رود و به‌نوعی لیفتینگ انجام دهید، بهتر است بعد از سشوار کشیدن این کار را انجام داده و سپس گریم کنید. چون این کار روی آرایش چشم‌ها تأثیر دارد؛ و سپس کار شینیون را انجام دهید.

مطالعه بیشتر: مدل مو راهنمایی نهایی