مدل موی مردانه و داماد برای تمام سنین

موی داماد برای عقد

مدل مویی که برای عقد داماد انتخاب می‌شود بهتر است خیلی ساده نباشد و خیلی هم مدل‌های عجیب‌وغریب نداشته باشد. قبل از اینکه به مو مدل دهید، سعی کنید موهای خود را از چند روز قبل یا از چند ماه قبل تقویت کنید تا درخشندگی و زیبایی لازم را داشته باشد. تا روز آرایشگاه به موهای خود دست نزنید تا با موی تقریباً بلند و یکدست هر مدلی که مدنظر شماست و پیشنهاد آرایشگر است موها مدل بگیرند.

مدل موی داماد برای عروسی

بهتر است مدل مویی را که برای حنابندان و عروسی انتخاب می‌کنید متفاوت از مدل موی عقد باشد. سعی کنید مدل موی حنابندان و عروسی هم متفاوت باشد. مثلاً می‌توانید مدل مویی را که بلندتر است به همراه ریش و سبیل (ته‌ریش) برای حنابندان استفاده کنید و مدل موی مدنظر خود را که کوتاه‌تر از مدل حنابندان است را در شب عروسی بدون ریش و سبیل استفاده کنید تا تغییر کنید. البته این کاملاً به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

مدل موی داماد فشن

در مدل‌های فشن می‌توانید مو را رنگ کنید. البته رنگی که متناسب مردان باشد. از مدل‌هایی که در پشت سر مو خیلی کم است و نقاشی‌های مختلف با تیغ یا تاتو دارد استفاده نکنید. چون به نظرم مناسب داماد نیست. ولی حالت‌های مو در بالای سر که متفاوت و زیبا هستند بسیار جذاب هست. بهتر است این مدل‌ها باشخصیت داماد هماهنگی داشته باشد.

عکس های مدل مو را در گالری مو مد ببینید: عکس موی مردانه

مدل موی داماد کم مو

دامادهایی که موی کمی دارند بهتر است از چند وقت قبل از عروسی موهای خود را تقویت کنند. اگر احساس می‌کنید نیاز به کاشت مو دارید حتماً این کار را انجام دهید. حتماً نزد یک آرایشگر خوب بروید تا مدل موهای شمارا طوری آرایش کند که موهای شما پرتر به نظر برسد. مثلاً افرادی که در پهلوهای سرخود موی کمی دارند بهتر است موهای خود را به سمت پهلوها بکشند تا جاهای خالی پر شود. از کلاه یا موهای مصنوعی هم می‌توانید استفاده کنید.

موی مردانه کلاسیک

در مدل موی مردانه کلاسیک همه‌چیز طبق قاعده و قانون کوتاهی موی ساده انجام می‌شود؛ و برای همه سنین کاربرد دارد. خط ریش، خط پشت گردن و کوتاهی پشت گوش همه به‌صورت ساده و بدون هیچ مدلی هست. این مدل موها می‌توانند رو به بالا یا رو به پهلو باشند. این مدل، مدلی است که اکثر آقایان از آن استفاده می‌کنند. با این مدل هم می‌توانید ژل و تافت و انواع روغن‌ها را به کار ببرید.

مدل موی مردانه فشن

در مدل موی مردانه فشن مدل‌های مختلف و جذابی را می‌توان داشت که البته مناسب همه سنین و همه شرایط نیست. در این مدل‌ها از موی فر یا موی صاف می‌توانید استفاده کنید. بستگی به حجم و مدل مو دارد. از رنگ موهای مختلف هم به‌صورت شامپو و هم به‌صورت رنگ موی شیمیایی یا طبیعی نیز می‌توانید استفاده کنید. در مدل فشن از آرایش خامه‌ای هم می‌توانید استفاده کنید. البته آرایش موی خامه‌ای برای انواع مو کاربرد دارد اما نوع مدل دادن آن رابطه مستقیمی با مدل کوتاهی مو دارد.

موی مردانه بلند

در مدل‌های بلند که معمولاً تا روی سرشانه یا پایین‌تر از آن است می‌توانید مو را باکش های مشکی ساده دم‌اسبی کنید. یا اینکه در پشت سر رها کنید. مدل‌هایی هم هستند که تا انتهای گردن ادامه‌دارند که این مدل‌ها اغلب باز گذاشته می‌شوند. در مدل‌های فشن و بلند گاهی اوقات یک‌طرف مو را کوتاه می‌کند و طرف دیگر بلند است و یا اینکه پشت مو کوتاه است و جلوی مو بلند هست.

موی مردانه کوتاه

مدل موهای مردانه کوتاه، کوتاه‌تر از حد معمول می‌باشند و در اطراف سر در مدل‌های فشن می‌توان با ماشین اصلاح یا با تیغ مدل‌هایی را به مو داد؛ که جذابیت بیشتری داشته باشد. مثلاً خط انداختن روی جایی که موی خیلی کمی وجود دارد.

وسایل موردنیاز

انواع شانه، تافت، ژل، چسب مو، سشوار، اتوی مو، بابلیس و رنگ موهای مختلف از وسایل موردنیاز برای مدل دادن به موهای مردان هست.

لغات و اصطلاحات

نام انواع مدل‌ها و انواع وسایلی که استفاده می‌شود و کارهایی که انجام می‌دهیم از لغات مربوط به مدل موی مردانه هست. مثلاً اصطلاح براشینگ.

مطالعه بیشتر: مدل مو راهنمایی نهایی