مواد مصرفی مدل مو چیست

ژل       

ژل‌ها موادی هستند که برای حالت‌دهی مو از آن استفاده می‌کنیم معمولاً در مدل موهایی که می‌خواهیم یک دسته از مو به هم بچسبد استفاده می‌شود، مثل مدل بوکله که باید یک دسته مو به هم بچسبد و ثابت باشد. از مخلوط ژل و آب و واکس مو می‌توانید محلولی را به دست آورید که کمی رقیق‌تر است و آن حالت سفتی برای مو را ندارد. از این ترکیب می‌توان برای حالت دادن موهای فر نیز استفاده کرد.

واکس مو

واکس مو چرب‌تر از سایر محصولات هست و استفاده از آن به مقدار کم برای انواع بافت‌ها زیبایی خاصی دارد. مقداری واکس مو را به پشت دست چپ خود زده و هر بار کمی از آن را بردارید و در شینیون یا بافت خود استفاده کنید. از روغن‌های گیاهی خوشبو هم می‌توانید برای شینیون استفاده کنید. اینکه می‌گویم خوشبو به این دلیل است که برخی از روغن‌ها مثل روغن بادام تلخ بوی نامطبوعی دارد یا مثلاً روغن‌زیتون برای شینیون ممکن است بویی را ایجاد کند که مناسب مراسم مهمانی و جشن نباشد. هرچند می‌توانید در روغن‌ها عطر موردعلاقه خود را نیز بزنید.

تافت

تافت ها انواع مختلفی دارند. معمولاً از شماره ۱ تا ۵ یا ۶ هست. شماره ۱ ضعیف‌ترین تافت است که معمولاً برای گرفتن وزی مو استفاده می‌شود. تافت های شماره ۵ یا ۶ قوی هستند و معمولاً برای پایان کار و فیکس کردن کار مورداستفاده قرار می‌گیرند.

کرم مو

کرم‌های مو دقیقاً به لحاظ ظاهری شبیه به کرم‌های دست و صورت می‌باشند. شاید در ترکیبات آن‌ها موادی مربوط به نگهداری و تقویت مو مثل انواع ویتامین‌ها باشد. مثلاً کرم مویی که الآن من دارم ترکیباتی که دارد: گلیسیرین، لانولین، تری اتانول آمین، پارافین، ایزوپروپیل میرستات، اسانس و افزودنی‌های مجاز هست که همه این ترکیبات در کرم دست و صورت هم موجود است. به‌هرحال بهتر است از کرمی که مخصوص مو است استفاده کنید. کرم‌های مو انواع مختلف دارند؛ کرم‌های آب‌رسان مو، کرم‌های براق‌کننده مو، کرم صاف کننده مو، کرم حالت‌دهنده، کرم نرم‌کننده و تقویت‌کننده مو از انواع کرم مو می‌باشند.

چسب مو

چسب موها هم به‌صورت کاسه‌ای وجود دارد و هم به‌صورت اسپری موجود است. آدامس مو هم مانند چسب مو چسبندگی زیادی دارد.

سرم کریستال

سرم کریستال‌ها به‌صورت یک مایع تقریباً سفت هستند که روی مو مالیده می‌شود تا درخشندگی لازم را به دست بیاورد و اغلب حاوی ویتامین E هست. توجه کنید افرادی که موی چرب دارند ازسرم کریستال خیلی کم استفاده کنند چون باعث چرب شدن و چسبیدن موها به هم می‌شود.

موس

موس مو به‌صورت کف هست. به‌صورت اسپری است و بعد از تکان دادن آن روی موهای خیس بمالید و موهای خود را چنگ بزنید. موس مو مناسب برای افرادی است که موهای حالت دار دارند. موس مو انواع مختلف دارد، موس معطر، موس حالت‌دهنده، موس نگه‌دارنده، موس ژلی از انواع موس مو می‌باشند که هرکدام عملکرد خاص خود را دارد.

نرم‌کننده مو

نرم‌کننده‌های مو هم به‌صورت شامپو و هم به‌صورت کرم و محصولات دیگر در بازار موجود هست. نرم‌کننده‌ها را به ریشه مو نزنید و فقط به ساقه مو بزنید.

آب‌رسان

آب‌رسان‌ها محصولاتی هستند که در انواع مختلف ارائه می‌شود. مواد آب‌رسان در کرم‌ها و ماسک موها موجود هست. آب‌رسان‌ها در محصولاتی که روغن نرم‌کننده دارند نیز در سرم های مو وجود دارد.

لغات و اصطلاحات مواد مصرفی در شینیون

نام انواع محصولات مواد مصرفی مدل مو به‌صورت لاتین برای شما نوشته می‌شود. دانستن نام این محصولات از این نظر مهم است که شاید بخواهید از محصولاتی استفاده کنید که به‌طور کامل نوشته انگلیسی دارند.

مطالعه بیشتر: مدل مو راهنمایی نهایی