انواع بافت مو چیست

بافت مو آفریقایی

بافت آفریقایی در کف سر بافته می‌شود؛ و پایه آن بافت سه‌تایی ساده یا همان گیس ساده هست. گیس را می‌توانیم هم خیلی ریز ببافیم و هم درشت. گیس سه‌تایی را می‌توان هم از رو بافت و هم از زیر. این بستگی به سلیقه شما دارد. در این‌گونه بافت‌ها می‌توان کل موها را بافت. در برخی از موارد دخترخانم‌ها دوست دارند فقط یکی از پهلوهای سرخود را ببافند و در انتها با گیس گل درست کنند (آموزش این قسمت در پست‌های بعدی قرار می‌گیرد). در مدل بافت موی آفریقایی می‌توان به‌جای گیس از پیچ دادن هم استفاده کرد که با دقت زیاد مشخص می‌شود به‌جای گیس از پیچ استفاده‌شده است؛ که به این مدل مکزیکی می‌گویند.

بافت دخترانه

بافت موهای دخترانه اغلب بافت‌های ساده‌ای هستند که مدل‌های مختلف به آن‌ها داده می‌شود یا با بافت‌های ساده مدلی مثل قلب یا دایره داده می‌شود. مدل‌هایی که دم‌اسبی دارند و در قسمت دم‌اسبی بافت مو به‌کاربرده می‌شود مدل‌های جذابی هستند مثل تیغ ماهی روی دم‌اسبی مو. هرچند می‌توان این مدل‌ها را با مدل آفریقایی هم به کاربرد.

مطالعه بیشتر: مدل موی پیچ را چگونه انجام دهیم

بافت مو ساده

بافت موهای ساده اغلب گیس، پیچ، تیغ ماهی و… هستند که از هیچ وسیله‌ای مثل چوب شینیون یا چیزهای دیگر استفاده نمی‌شود و در قسمتی از مو بافته می‌شود. برای بافت بهتر است از چیزی استفاده کنیم تا وز بودن موها گرفته شود.

بافت مو جلوی سر

برای بافت موی جلوی سر از مدل گیس فرانسوی، بافت چندتایی (برای درست کردن لبه کلاه) و یا بافت مکزیکی و آفریقایی استفاده می‌شود. بافت‌های جلوی سر بیشتر برای افرادی مناسب هست که با جمع شدن جلوی سر اندازه سر آن‌ها خیلی کوچک نشود و یا اینکه پیشانی خیلی کوچک نداشته باشند.

بافت مو کوتاه

انواع بافت مو های کوتاه را باید به‌صورت تکه‌ای موها را تقسیم کنیم و باکش چهل‌گیس آن‌ها را ببندیم و بعدازاینکه بافت‌ها را انجام دادیم باهم ترکیب کنیم. این کار را باحوصله زیاد انجام دهید. توجه کنید که کش را در جهتی ببندید که می‌خواهید بافت را انجام دهید

بافت مو مجلسی

در انواع بافت موهای مجلسی معمولاً بافت موها راکمی شل می‌کنیم و با مدل‌های شینیون ترکیب می‌کنیم. می‌توانیم با بافت موها مدل‌های گل یا مدل‌های دیگر را ایجاد کنیم. توجه کنید که موها را قبل از شینیون ماسک مو زده و سشوار بکشید و در هنگام بافت از کرم مو استفاده کنید یا از تافت هایی که درجه سختی کمی دارند مثل تافت شماره ۱ یا ۲ استفاده کنید و سپس برای فیکس نهایی از تافت های قوی یا چسب مو استفاده کنید.

بافت تیغ ماهی

بافت تیغ ماهی بسیار زیبا هست که دو مدل از رو و از زیر می‌توانیم بافت را انجام دهیم؛ و معمولاً روی دم‌اسبی بافته می‌شود ولی پشت مو یا کف سر هم می‌توانیم این بافت را داشته باشیم. حتی می‌توانید کل سر را تیغ ماهی بزنید. این بافت خیلی ظریف است و بهتر است از گیره‌های انبری برای ثابت نگه‌داشتن وسط بافت استفاده کنید

بافت مو با مهره‌های تزئینی

مهره‌های تزئینی بیشتر برای دخترخانم‌ها استفاده می‌شود. البته اگر رنگی باشند. مهره‌های تزئینی سفید، طلایی، یا کرم و قهوه‌ای هم برای بانوان جوان مناسب است که می‌توانید در لابه‌لای بافت به کار ببرید. سعی کنید نوع رنگ‌های مهره باهم هماهنگی داشته باشند. یا در یک رنج رنگی باشند و یا اینکه رنگ‌ها مکمل هم باشند.

دستگاه بافت مو

تفاوت دستگاه‌های بافت مو در تعداد شاخه‌های آن‌ها هست. هر شاخه دسته‌ای از مو را می‌گیرد و مو را می‌بافد. دستگاه‌هایی که دوشاخه دارند بافت موهای دوشاخه را می‌بافند. مثل مدل پیچ و اگر در کف سر باشد مدل مکزیکی می‌شود. این دستگاه‌ها به‌صورت ۲، ۳، یا ۴ شاخه می‌باشند.

لغات و اصطلاحات بافت مو

نام بافت‌ها مثل بافت تیغ ماهی، بافت فرانسوی و نام انواع دستگاه‌ها از لغات بافت مو می‌باشند که هر یک را به فارسی و انگلیسی برای شما بیان خواهیم کرد.

مطالعه بیشتر: مدل مو راهنمایی نهایی